Przedsiebiorstwo Uslug Komunalnych Spolka z o.o. w Gryfinie III Mistrzostwa Polski Firm Komunalnych i Energetycznych w halowej piłce nożnej - Łódź 17-18 listopada 2007 r. - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie Sp. z o.o.

Sport

III Mistrzostwa Polski Firm Komunalnych i Energetycznych w halowej piłce nożnej - Łódź 17-18 listopada 2007 r.

Kolejna III edycja mistrzostw odbyła się w Łodzi w dniach 17-18 listopada 2007 roku. Do udziału w turnieju zgłosiło się 20 firm. W ostatniej chwili wycofała się jednak ekipa RPWiK Katowice. Zawody rozegrano w hali "Anilany" UKS Elektronik.

Rozgrywki grupowe pierwszego dnia zadecydowały o awansie do drugiej rundy, i o tym, którym drużynom pozostała walka w Turnieju Pocieszenia. Właśnie od rozgrywek o Puchar Pocieszenia rozpoczął się drugi dzień turniejowych zmagań. Trofeum zdobyła drużyna PUK Gryfino pokonując w finale ZEC Pabianice. W turnieju głównym los zestawił ze sobą w jednej grupie ("A") trzy drużyny typowane wcześniej do pierwszej czwórki mistrzostw. Awans do półfinału mogła jednak wywalczyć tylko jedna i została nią ekipa KOSD Tarnów. W pozostałych grupach również toczyła się zażarta walka i nie brakło w niej niespodzianek. W grupie "B" medalistów poprzednich imprez pogodził zespół MZB Wałbrzych. Grupa "D" to najbardziej wyrównana walka i awans ekipy ZE Dolna Odra.

Spotkania decydujące o podziale miejsc to zdecydowane zwycięstwa drużyny z Tarnowa, oraz rzuty karne decydujące o zajęciu 3 miejsca.

Mistrzostwo Polski Firm Komunalnych i Energetycznych w halowej piłce nożnej zdobył zespół KOSD Tarnów pokonując w finale ZE Dolna Odra z Nowego Czarnowa. Trzecie miejsce zdobyła ekipa MZB Wałbrzych, a czwarte JZWiK Jastrzębie Zdrój. Puchar Fair Play mistrzostw otrzymała drużyna Energoinstal Katowice.

Warto wspomnieć o doskonałej atmosferze towarzyszącej turniejowi. Zaprzyjaźnione ekipy będące kolejny raz na zawodach stworzyły doskonały klimat do sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy. Specjalne słowa podziękowania dla zawodników PWiK Starachowice. Do zobaczenia na kolejnych zawodach !