Przedsiebiorstwo Uslug Komunalnych Spolka z o.o. w Gryfinie II Mistrzostwa Polski Firm Komunalnych w piłce nożnej - Rewal 27-28 maja 2007 r. - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie Sp. z o.o.

Sport

II Mistrzostwa Polski Firm Komunalnych w piłce nożnej - Rewal 27-28 maja 2007 r.

W dniach 26-27.05.2007 odbyły się II Mistrzostwa Polski Firm Komunalnych w piłce nożnej sześcioosobowej. W turnieju wzięły udział 22 ekipy reprezentujące firmy z różnych stron kraju. Turniej rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Rewalu. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła nam przez całe dwa dni.

W pierwszym dniu turnieju, rozgrywki grupowe wyłoniły 15 drużyn, które w dniu kolejnym walczyły o wejście do 1/4 finału oraz zespoły walczące o Puchar Pocieszenia Mistrzostw. Po drugiej rundzie zostało już tylko osiem najlepszych drużyn, które od tej fazy rozgrywały mecze systemem pucharowym. Doskonale na tym etapie rozgrywek prezentowała się drużyna LPWiK z Legnicy. W spotkaniu decydującym o awansie do ? finału, przegrała jednak z ubiegłorocznym mistrzem MPGK Piotrków Trybunalski.

Pojedynek finałowy był powtórką z ubiegłego roku. Spotkały się w nim drużyny MPGK Piotrków Trybunalski i MPEC Białystok. Ponownie lepsza okazała się drużyna z Piotrkowa zwyciężając w rzutach karnych. Mistrz okazał się drużyną z wielkim charakterem, wywalczył tytuł mistrzowski mimo że w pierwszym dniu zawodów poniósł dwie porażki w meczach grupowych i z problemami awansował do drugiej rundy. W meczu o 3 miejsce drużyna MZK Szczecin zwyciężyła ZWiK Łódź. Puchar pocieszenia zdobyła drużyna PEC Jelenia Góra, a nagrodę Fair-Play otrzymała ekipa JZWiK z Jastrzębia Zdroju.

Zadowolenie ekip uczestniczących w turnieju, było dla nas organizatorów najlepszą nagrodą. Wszyscy zgodnie oświadczyli - do zobaczenia za rok.